BFNs 50-års jubilæum

Nors Sø. Foto: Ib Nord Nielsen

Lørdag den 15. august 2020

Vi kunne ikke gennemføre jubilæet på selve dagen den 4. april 2020, men vi markerer det i stedet med en sammenkomst i Naturcenter Tved Gamle Skole lørdag den 15. august 2020 kl. 15.00. Busturen har vi aflyst, men der vil blive opsat telte i haven, så vi kan gennemføre arrangementet med passende afstand imellem deltagerne.

Vi mødes til en kop kaffe, og ved 17.30 tiden er der festmiddag med stegt krondyr, diverse salater og brød. Drikkevarer kan købes til rimelige priser.

Allerede tilmeldte behøver ikke at foretage sig yderligere. Vi regner med, at I kommer, og betalingen overfører vi bare til dette arrangement.

Medlemmer, som har betalt for busturen, vil få pengene refunderet, men I kan også bruge pengene til betaling for drikkevarer ved jubilæumsfesten. Tilmeldte til festmiddagen, som ikke ønsker at deltage, får selvfølgelig pengene refunderet.

Men vi tager også imod nye tilmeldinger. Da arrangementet foregår på hele matriklen, er der plads til alle, som ønsker at deltage. Tilmelding sker ved at indbetale 130 kr. på foreningens konto 1551 0006586724 senest den 27. juli 2020. Ved indbetalingen bedes du venligst skrive ”jubilæum” og deltagers navn.

Jubilæumsdagens program:

Tidspunkt / Sted
15.00 – 17.30 Eftermiddagskaffe og hyggeligt samvær på Tved Gl. Skole
17.30 – ?        Festmiddag på Tved G. Skole.

Eventuelle spørgsmål til Jan Salmonsen på salmonsen@pc.dk eller mobil 40 11 34 20.